Termal hakaret dolgu macunu Bronya Light

Isı yalıtım ceketi Bronya Light, beton, tuğla, çimento ve kireç sıva, alçı blok ve paneller, gaz ve köpük beton, alçıpan ve diğer yüzeylerden yapılan iç ve dış yüzeylerin son tesviyesi için geliştirilmiş inşaat ve ince işler için yenilikçi bir malzemedir. -60 ila + 150 ° C arasındaki sıcaklıklar.
Isı yalıtım dolgusu Bronya Light, güncel ısı yalıtım bileşenlerinin kullanımına dayanan benzersiz bir yapı malzemesidir.

Isı yalıtım dolgu bileşik Bronya Light arka plan.

Bugün pazar, ısı yalıtım görevlerinin çözülmesine yardımcı olan çok çeşitli malzemeler sunmaktadır.Bunlardan biri aerojel veya "nanojel" olarak adlandırılır.Çok düşük ısı iletkenlik endeksine sahip, önemli ölçüde azalmış konveksiyon nedeniyle sıfıra eğilimli bir ısı yalıtım bileşenidir.

 • Ana aerojel özellikleri:
 • Hafif;
 • Sıcaklık farklılıklarına direnç;
 • Yüksek sıcaklık kararlılığı;
 • Yüksek güç;
 • Çok düşük ısı iletkenliği.

Nanojel tozu, elektronik bir mikroskop aracılığıyla, ısı yalıtımlı dolgu bileşiği Bronya Light hattındaki modifikasyon termofizik özelliklerinin bir temelidir.

Bu belki de ısı yalıtımı için en iyi malzemedir: hafif, oldukça hızlı, paslanmaya ve küflenmeye dayanıklı, yanıcı değildir ve kesinlikle batmaz.Aerojel, binaların ve yapıların kullanımı sırasında ısı kaybını büyük ölçüde azaltabilir veya aksine klima ve dondurma tesislerinin çalışması için maliyetleri azaltabilir.

Bu, aerojelin pozitif özelliklerini koruyan, gerçek uygulama için kullanışlı ve kullanıcı dostu olacak ve termal yalıtım malzemeleri için uygulanan tüm düzenleme gereksinimlerini karşılayacak bir termal yalıtım malzemesi geliştirmek için oldukça zordur.Bu, aerojelin yakın zamana kadar popüler olmasının iyi bir nedenidir.

Aerojelin amaçlanan amaç için neredeyse kullanılmadığı da ilginçtir.Yakın zamana kadar, aerojel bazında oluşturulan ısı yalıtım malzemeleri o kadar pahalıydı ki, poliüretan köpük, mineral yün ve diğer malzemeler gibi malzemeler sadece rekabet edemediler.Ayrıca kullanımları oldukça hantal ve kullanışsızdı.

Kimya endüstrisinin ilerlemesi son yıllarda büyük olmuştur ve özellikle bu nanojel toz olarak üretildiğinde aerojel üretimini mümkün kılmıştır.Sonuç olarak, inşaat malzemeleri üreticileri artık "nanojel tozu" şeklinde bir bileşen olarak aerojelin kullanılmasını sağlayabilirler.

Isı yalıtımlı dolgu bileşiğinin tekilliği Bronya Light, tüm pozitif nanojel özelliklerini miras alır ve aynı zamanda uygulama kapsamını ve fonksiyonel yeteneklerini genişletir ve tamamlar.

Bronya Light olağanüstü özellikleri.


Bronya Light modifikasyonunun onu diğer Bronya modifikasyonlarından ayıran olağanüstü bir özelliği şunlardır:


 • 2-3mm Bronya Light'ın termofiziksel özellikleri 100-150mm tuğla işçiliği ile aynıdır.
 • Yüzey sıcaklığı herhangi bir metre ile ölçülebilir.
 • Isı yalıtımlı dolgu bileşiğinin kullanımı, sıcak dolgu bileşiğinin maliyeti Bronya Light'ın normal sıvalarla karşılaştırılabilir olması nedeniyle hemen hemen her yalıtımla karşılaştırıldığında maliyetlidir (ilave kışlama sorunlarını çözmek için).
 • Işık yalıtımı gerektiren yüzeylerle (soğuk duvar etkisini, don penetrasyonunu ve şiddetli don sırasında kondens oluşumunu ortadan kaldırmak için) ve ayrıca termofiziksel özelliklerin 1 mm'den az LCTI Bronya (Cephe veya Klasik) gerektireceği yüzeylerde kullanılabilir.
 • Sıcak dolgu bileşiğimiz üzerine herhangi bir yapı malzemesini uygulama kabiliyetine sahip çok katmanlı kapalı yapılar için kullanılabilir;
 • Doldurma ve ısı yalıtım işleri eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilir, işçilik maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.
 • Malzeme yüksek basınçta alçı püskürtücüler ve havasız püskürtme makineleri kullanılarak uygulanabilir.
 • Katman kalınlığı bir seferde 3 mm'ye kadar olabilir;
 • Sıcaklık 50-60 ° C'ye yükselirse kat daha hızlı kurur;
 • Malzeme, herhangi bir devirde bir inşaat karıştırıcısı ile çalkalanabilir;
 • Daha önce yapılamayan, şimdi Bronya Light ile mümkün!1. "Sıcak zemin" sistemi kullanılarak zemin yalıtımı.


Yerden ısıtmanın standart kurulum yöntemleri, bir döşeme plakası ile sistem ısıtma elemanları arasında, eşik kalınlığını önemli ölçüde artıran bir yalıtkan gerektirir. Artık zamanla güçlerini kaybeden ve küçülen standart izolatörler kullanmak zorunda değilsiniz. Bronya Light, ısı yalıtımını diğer malzemelerden daha iyi sağlayabilir ve sıcak zemin kalınlığını önemli ölçüde azaltabilir.

Bronya Light, dışarıdan dona girmesini önleyen ve ısıtma sisteminden gelen ısıyı yansıtan bir termal bariyer oluşturur.

Sıcak zemin. İzolasyonlu ve onsuz ısı değişim süreci.


2. Bronya Light kullanıldığında bina duvarları tek seferde yalıtılacak ve sıvanacaktır.


Bina duvar yalıtımı oldukça hantal olan ve kurulum için ek işçilik maliyetleri gerektiren geleneksel inşaat malzemeleri kullanılarak her zaman gerçekleştirilemeyen oldukça karmaşık ve emek tüketen bir süreçtir. Sıcak dolgu bileşiği Bronya Light, duvar kağıtları, boyalar, dekoratif sıvalar, fayans yapıştırıcısı vb.Gibi dekoratif malzemelerle kaplanabilir.

Bina duvarları. İzolasyonlu ve onsuz ısı değişim süreci.


3. Çatı yalıtımı.


Bronya Light, yapıları ağırlaştırmayan ve aynı zamanda dış ortamdan termal bariyer oluşturan malzemeleri kullanarak çatı yalıtımına olanak tanır. Bu nedenle, soğuk dönemde ısı kaybı, iç buzlanma, yoğuşma ve buz sarkıtları oluşumu yoktur ve sıcak dönemde ısınma oldukça düşüktür.

Sıcak dolgu bileşiği Bronya Light'ın yüksek kalitesini gösteren açık deneyler:


1. Elektrikli bir ısı plakasına 3 mm ısı yalıtım dolgusu uygulayın ve tamamen kuruduktan sonra açın. İzole edilmiş ve izole edilmemiş yüzeye bir buz küpü ve elinizi yerleştirin ve farkı göreceksiniz.


2. Basit bir deney de yapabilirsiniz - örneğin bir taraftan bir tuğlaya sadece 1 mm dolgu bileşiği Bronya Light uygulayın ve kuruduktan sonra her iki taraftan (kaplamalı ve kaplamasız) ellerinize alın ve farkı fark edin (kaplamalı taraf diğer taraftan olduğu kadar ısıyı elinizden çekmez). Aynı şey bir binadaki duvarda da olur.


3. Alçıpan sıcak dolgu bileşiği Bronya Light ile kaplıdır; alçıpanın yarısı daha görünür bir etki için kaplanmamış olarak kalır. Alçı levha, kaplamalı tarafı aşağı gelecek şekilde bir dondurucuya yerleştirilir, daha sonra dondurucu soğutulur ve ölçümler alınır. Bu deney, binaların kapalı yapılarının gerçek çalışma koşullarının çoğaltılmasına izin verir. Dondurucudaki sıcaklık -18º С'ye iner ve daha sonra okumalar izole edilmiş ve izole edilmemiş yüzeyden alınır.

Ölçüm Değer, ºС
Dondurucudaki sıcaklık 
-18
Ortam hava sıcaklığı 
25,6
İzole alan yüzeyinin sıcaklığı 
19,2
Yalıtımsız alan yüzeyinin sıcaklığı 
7,4

Bronya Light modifikasyonu hakkında daha fazla bilgi.


Bilinen tüm geleneksel dolgu malzemelerine kıyasla, ısı yalıtımlı dolgu bileşiği Bronya Light'ın ayırt edici bir özelliği, temel yüzeyinin tesviye edilmesi olan birincil işinin yanı sıra, Bronya Light'ın ısı ve ses yalıtımı sağlayan bir kaplama görevi görmesidir. kondens ve küf oluşumunu önler.


Sıcak dolgu bileşiği Bronya Light'ın, GOST 7976-99'a göre test edildiğinde Bronya Light kaplamasının ısı geçirgenlik katsayısının herhangi bir geleneksel yalıtkandan daha düşük olduğu kadar yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahip olduğuna da dikkat edilmelidir.


Sıcak dolgu bileşiği Bronya Light toksik değildir, zararlı uçucu bileşikler içermez ve Moskova Federal Şehrindeki Sağlık Hijyen Epidemiyolojik Uzmanlığı tarafından onaylanan alerjiden muzdarip insanlar için kesinlikle güvenlidir "Moskova şehrinde Hijyen ve Epidemiyoloji Merkezi ". Isı yalıtım malzemesinin yanmazlık sınıfı Bronya Light F1'dir (düşük yanıcı), yangın durumunda yangın büyüme oranı sıfıra eşittir (Uygunluk Sertifikası NoПС000277). Böylece, ısı yalıtım malzemesi Bronya Light'ın uygulanması rahat yaşam koşulları sağlar. Çoğu tasarım ve tahmin şirketinin bu malzemeyi birden fazla depolama binası tasarımına dahil etmesinin nedeni budur.


Isı yalıtım dolgusu Bronya Light'a Sınıf Onay Sertifikası verilmiştir. Rusya Denizcilik Denizcilik Sicili, Bronya ekstra ince ısı yalıtımının yüksek kalitesini doğrulamaktadır.


Sıcak dolgu bileşiğinin özel bileşimi Bronya Light, bina ve yapı cephelerinde eşzamanlı sıva ve ısı yalıtım işleri sağlar, işçilik maliyetlerini düşürür ve işi gerçekleştirmek için zamanı azaltır. Isı yalıtım ceketi Bronya Light, yüksek yapışma, hava koşullarına dayanıklılık ve servis ömrü dayanıklılık göstergelerine sahiptir.


Isı yalıtım katının Bronya Light'ın üretim tesislerine uygulanması, bir işletmenin artan enerji verimliliğine, üretim giderlerini azaltmaya ve çalışma koşullarını iyileştirmeye yardımcı olan ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltmaya izin verir. Deniz ekipmanı için kullanılabilir.

Bronya Light uygulama kapsamı Avantajları ve etkinliği
İnşaat, rekonstrüksiyon ve restorasyon sırasında bina cephelerinin ısı yalıtımı - Isı kaybında önemli azalma;
- Termal bypassın ortadan kaldırılması;
- Eşzamanlı sıva ve ısı yalıtım işleri yapma imkanı;
- Kapalı yapıların düşman koşullardan ve yapısal hasarlardan korunması;
- Kapalı yapıların sıcaklık düşüşlerinden korunması;
- Cephe onarım işlerinde sermaye ve işletme giderlerinin azaltılması - onarımlar arasındaki sürenin artırılması.
Yaşam alanlarının iç yüzeylerinin ve üretim tesislerinin kapalı yapılarının ısı yalıtımı - Isı kaybında önemli azalma;
- Duvar donmasının giderilmesi;
- Kondens ve küf oluşumunu önleme;
- Oda yararlı alanının korunması;
- Sıcak dolgu bileşiğine herhangi bir dekoratif kaplama uygulama imkanı;
- İşçilik maliyetlerinin ve çalışma süresinin diğer yöntemlere göre azaltılması.
Bina çatıları, metal kulübe ve garaj çatıları, mansard zeminlerin ısı yalıtımı. - Isı kaybında önemli azalma;
- İçten ısınmadan korunma;
- Klima maliyetlerinin düşürülmesi;
- Çatıya don nüfuzu ve yoğuşma oluşumunun önlenmesi;
- Ek yapısal yük yoktur;
- Saçağı oluşumunun giderilmesi;
- İşçilik maliyetlerinin ve çalışma süresinin azaltılması;
Pencere ve kapıların ısı yalıtımı, gömme ve standart balkonlar, çelik ve beton yapıların çıkıntılı kısımları, monolitik levha uçları;       - Isı kaybında önemli azalma;
- Termal bypassın ortadan kaldırılması;
- Kondens oluşumunun önlenmesi;
- Diğer yöntemlere kıyasla daha düşük işçilik maliyetleri ve çalışma süresi.
 • Paneller arası eklemler
- Halihazırda faaliyete geçirilen tesislerde çalışma imkanı;
- Termal bypassın ortadan kaldırılması;