Bronya Yangından Korunma bileşenleri, çelik yapıların, endüstriyel ve sivil tesislerin yangına dayanıklılığını 45 ila 120 dakika arasında artırır.

Yangın geciktirme özellikleri GOST P 53295-2009'a uygundur.

Yangın geciktirici boya veya Bronya Yangından Korunma (R45, R60, R90, R120), kapalı yapıların yangın güvenliğini artırmak için kullanılır. Koruma malzemesi için uygulama prosedürü basittir, ek kurulum çalışmalarını gereksiz kılar. Yangından koruyucu boyalar güvenilir ve dayanıklıdır ve bu nedenle boya kullanarak yangından korunma uygun ve makul olur. Bu, ulaşılması zor yerler için en doğrudur çünkü tekrarlanan yangın söndürme çalışmaları yapmak için yapıları sökmeniz gerekmez.


BRONYA YANGIN KORUMA kat kalınlığının (mm) gerekli yangın direnci derecesine (R) ve kütle faktörüne (MF) bağlılığıKütle faktörü, mm

Yangına dayanıklılık derecesi, min  
45
60
90
120
kalınlık, mm 
tüketim, kg / m²
kalınlık, mm tüketim, kg / m² kalınlık, mm tüketim, kg / m² kalınlık, mm tüketim, kg / m²
2,4 1,2 1,69 1,53 2155 - - - -
3,4 1,07 1,59 1,38 2,03 2,0 2,82 - -
5,8 0,62 0,87 0,81 1142 1,76 2,61 - -
7,2 ve daha fazlası 0,65 0,95 0,85 1,25 1,3 1,83 2,3 3,2

Bronya yangın geciktirici bileşimin avantajları


Fiyat avantajı

Çok yüksek yangın koruyucu ve fiziksel ve mekanik özelliklerle düşük tüketim;

LCTIM ile birlikte kullanıldığında, termik-fiziksel özelliklerini (rakip markalarınkiler dahil) bozmaz ve sistemin yanıcı olmayan derecelendirmeyi almasına izin verir;

Eşdeğerlerinden farklı olarak, Bronya Yangından Korunma renklendirilmelidir, ancak bu yüzeyin yangına dayanıklılığını bozmaz;

Akılcı işçilik  ve düşük üretim maliyeti.

Kaplama (ek koruma katmanı olmadan) 30 yıl boyunca binaların içine uygulanacak şekilde tasarlanmıştır.

R120 derecesine ulaşan hafif çelik yapıları korumak. Kompozisyon, büyük bir inşaat alanı ve taşıyıcı çelik kütle faktörlerinin küçük olduğu yapısal yükün düşük olduğu spor ve altyapı tesislerinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Tüm bunlarla birlikte, düşük maliyetli, kolay uygulama ve uzun servis ömrü olan Bronya Yangından Korunma kaplamasının geleneksel avantajları tamamen korunur.

Her tesis için yangından korunma görevleri farklıdır. Uzmanlarımız her amaç için en iyi seçeneği seçmeye yardımcı olur. Koruma sistemi seçimi, teknik şartnamelerin geliştirilmesi, uzman onayları, hesaplamalar ile ilgili öneriler. Mühendislik ekibi yangın güvenliği ile ilgili tasarım konularının yanı sıra işlerin yapılması için hazırlık konusunda tavsiyelerde bulunacaktır. Bazı durumlarda danışmalarımız yangından korunma maliyetlerinde önemli bir azalmaya yol açar.


Bronya Yangından Korunma Çalışma Prensibi


Kaplama ısıtıldığında, oksijenin yerini almak için yavaşlayan ve yanmayı sürdürmeyen buharlar ve inert gazlar dışarı atılır ve böylece yangından korunma sağlanır. Bu nedenle, yangın geciktirici boyalar sadece termal konveksiyonu engellemekle kalmaz, aynı zamanda alevi de önemli ölçüde azaltır ve bastırır. Aynı zamanda, üst tabaka kalınlaşır, koklar ve sertleşir. Boyalar, yangın geciktirici ajanlar, özel gaz oluşturucu ajanlar, köpük tabakası stabilizatörleri ve polimer bağlayıcıya dayanan ısıya dayanıklı elemanlar içerir.


Uygulama kapsamı


Petrol rafineri tesisi altyapısında çelik yapılar

Zayıf ve orta asit veya alkali ortam kaynağı olanlar dahil kimyasal üretim tesisleri

Açık ve kapalı park alanları, stantlar, köprüler

Yangın geciktirici boyaların son kat olmadan uygulanmasının daha iyi bir seçenek olduğu diğer tesisler.